2021 Yılında İzlenemenizi Önerdiğimiz Diziler

MrSynox

Owner
owner
Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
207
Reaction score
887
Puanları
93

WandaVision​

Bölüm Sayısı: 9​

Yayın Tarihi: 15 Ocak – 5 Mart​

Avengers: Infinity War ve Endgame’den sonra Wanda Maximoff ve Vision’ın birlikte ideal bir banliyö hayatı yaşamasını ama olayların pek de göründüğü gibi olmamasını konu alan dizi, Marvel Sinematik Evreni’nin ilk dizi projesi olma özelliğini taşıyor. Hem izleyicilerin hem eleştirmenlerin beğenisini toplayan dizi, 23 dalda Emmy Adayı.

It’s A Sin

Bölüm Sayısı: 5​

Yayın Tarihi: 22 Ocak​

2019 yılında yaptığı Years and Years dizisiyle ilgimi çeken Russell T. Davies’in elinden çıkan It’s A Sin, 1980’lerin Londra’sında geçen bir dönem dizisi. Bir grup genç eş cinsel erkeğin Londra’ya, başkenti etkisi altına alan AIDS salgını sırasında gelmesini konu alacak. Şarkıcı Olly Alexander’ın Ritchie karakterini başrolünde izleyeceğimiz dizinin kadrosunda Stephen Fry, Neil Patrick Harris ve Keeley Hawes gibi isimler bulunuyor.


The Falcon and the Winter Soldier​

Bölüm Sayısı: 6​

Yayın Tarihi: 19 Mart – 23 Nisan​

Avengers: Endgame filminde Kaptan Amerika’nın kalkanını Sam Wilson’a devretmesinden sonra Falcon ve Winter Soldier’ın yaşadıklarına odaklancak dizi, Captain America: Civil War filminde gördüğümüz Zemo ve Sharon Carter gibi karakterleri de barındırıyor. Dizi, Endgame’de yaşanan olayların Marvel Cinematic Universe’teki sonuçlarına toplumsal bir noktadan yaklaşıyor.


Invincible​

Bölüm Sayısı: 12​

Yayın Tarihi: 26 Mart – 30 Nisan​

The Walking Dead’in yazarı Robert Kirkman’in bir diğer aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan Invincible, dünyanın en güçlü kahramanı Omni-Man’in oğlu olan 17 yaşındaki Mark Grayson’ın başından geçenleri konu alıyor. Amazon Prime Video için çekilen dizinin seslendirme kadrosunda Steven Yeun, J.K. Simmons, Sandra Oh, Zazie Beetz, Gillian Jacobs, Zachary Quinto, Jason Mantzoukas, Melise, Mark Hamill, Mahershala Ali ve Seth Rogen gibi isimler bulunuyor. Her bölümü birer saat uzunluğunda olacak dizinin ilk 3 bölümü 26 Mart’ta yayınlanıyor.


Loki​

Bölüm Sayısı: 6​

Yayın Tarihi: 9 Haziran – 14 Temmuz​

Marvel Sinematik Evreni’nin sevilen karakteri Loki’ye odaklanacak dizi, Avengers: Endgame filmi sonrası 2012 yılının Loki‘sinin başına gelenleri konu alacak. Tom Hiddleston’ın Loki olacak döneceği dizinin kadrosunda Owen Wilson, Sophia Di Martino ve Richard E. Grant gibi ünlü isimler de yer alıyor.

What If…?​

Bölüm Sayısı: 9​

Yayın Tarihi: 11 Ağustos – 6 Ekim​

Marvel Stüyoları tarafından çekilen ilk animasyon dizisi olma özelliğini taşıyan What If…?, her bölümünde farklı bir önemli Marvel hikayesinin ya böyle olsaydı diyebileceğimiz bir versiyonunu ekrana getirecek. Dizi, 2021 yılının yaz aylarında hayranlarla buluşuyor.
 
Üst